استایل ماکسیمال چیست؟

0
11497

تا به حال کلمه‌ی ماکسیمالیسم رو تو دنیای مد شنیدین؟ می‌دونین به چه سبکی گفته می‌شه و چه ویژگی‌هایی داره؟ تو استایل ماکسیمال همه چیز ظاهری اغراق آمیز دارن. هرچقدر که تکه‌ای از لباس یا اکسسوری بزرگ‌تر باشه، بهتره. لباس‌های اورسایز، دنباله‌ی پیراهنی که روی زمین کشیده می‌شه، خزهایی با رنگ نئون، پارچه‌های طرحدار و شلوغ مثالی از اجزای این استایل هستند. این ترند مناسب همه نیست و فقط به درد کسایی می‌خوره که تو انتخاب استایلشون شجاعت دارن.

مینیمالیسم چیست؟

در طی سال‌های دهه ۸۰ و ۹۰ دنیای مد تغییرات زیادی رو پشت سر گذاشت. توی این دهه برندهایی مثل کلوین کلاین با طراحی هاشون تاثیر زیادی داشتند. و در همین دوران بود که مینیمالیسم پدیدار شد. ماکسیمالیسم در تضاد و واکنش به مینیمالیسم به وجود اومد و فراگیر شد.

پرکاربرد برای زمستون:

وقتی زمستون می‌رسه، لایه لایه پوشیدن از ترند تبدیل به یک نیاز می‌شه. این روش برای گرم‌تر موندن بدن خیلی موثره. پس می‌تونید به راحتی سراغ این استایل برید و نگران هیچ چیزی نباشید. جنبش ماکسیمالیسم، در کنار مینیمالیسم که همواره وجود داشته، پتانسیل زیادی برای گسترش تو دنیای مد داره.

چطور به این سبک لباس بپوشیم؟

ممکنه از بیرون اینطور به نظر بیاد که استایل ماکسیمال خیلی ساده است. اما مطمئن باشید که اینجوری نیست. تصور بعضی افراد اینه که برای داشتن این استایل فقط کافیه که رنگ و طرح‌های مختلف رو کنار هم قرار بدیم اما بیش‌تر افراد که به این استایل علاقه دارن، با وسواس و حوصله‌ی زیادی تکه‌های مختلف رو کنار هم قرار می‌دن. البته که در نهایت خیلی آسون‌تر از استایل‌های دیگه می‌تونید به نتیجه‌ی قابل قبولی برسید.

ویژگی‌های این استایل:

یکی از دلایلی که به سرعت ماکسیمالیسم رو بین افراد پرطرفدار کرده راحتی انتخابشه.  با انتخاب این استایل به کودک درونمون مجال بروز می‌دیم. اول سعی کنید تکه‌های اصلی رو از تیشرت‌های طرحدار تا شلوارهای رنگی انتخاب کنید. بعد با استفاده از اکسسوری، کیف، کفش و روپوش مناسب استایلتون رو تکمیل کنید. شاید ایده‌ی بدی نباشه، دفعه بعدی که از استایل یکنواختتون خسته شدین، سراغ این ترند برید.

اگر شما طرفدار و پیرو مد هستید ، احتمالا سال‌هاست که با واژه و استایل مینیمال آشنایی دارید. هر دفعه‌ای که اینستاگرام خودتون رو باز می‌کنید احتمالا با لباس‌های تک رنگ با کم‌ترین جزِئیات برخورد می‌کنید. این رنگ‌های خنثی و اصولا سیاه و سفید شاید حوصله خیلی‌هامون رو سر برده باشه و آماده‌ی استقبال از ترندهای جدید هستیم. البته اشتباه برداشت نکنید، استایل مینیمال لزوما حوصله‌سر بر و یکنواخت نیست. اما قطعا به اندازه‌ی ماکسیمالیسم دستمون را باز نمی‌گذاره.

اینجا به اختصار چند تکه و اکسسوری رو که برای این استایل مناسب هستند، معرفی می‌کنیم:

برند سوزان الکساندرا:

سوزان الکساندرا به این دستبند برنز به زیبایی ظاهر ماکسیمالی داده . قطعا با دست کردن این دستبند به تکمیل استایل ماکسیمال خودتون کمک زیادی می‌کنید.

برند هابی:

این دامن از برند هابی که گلدوزی بسیار زیبایی داره، دقیقا همون چیزیه که برای کنار گذاشتن استایل مینیمال به اون نیاز دارید. این دامن رو می‌تونید با یک تیشرت و تاپ کوتاه همراه کنید.

برند مکس جنی:

صحبت از استایل ماکسیمال که می‌شه، روی کیف و کفش می‌تونید مانور زیادی بدید. این کیف گلدوزی شده به خوبی برای همراهی با این استایل مناسب هست.

برند کریزیا:

این لباس با طراحی کریزیا بارسلونایی، فرهنگ و حال و هوای اسپانیایی را به خوبی نشان می‌ده. این لباس تمام مشخصه‌های یک لباس ماکسیمال از جمله طرح و رنگ و چاپ رو داره.

برند ویلد وی:

این کیمینو یک لباس تمام عیار است واما باید تو انتخاب تکه‌های همراه دقت کنید.

 

 

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here