راه و روش اورسایز پوشیدن!

2
8324

پوشیدن لباس‌های اورسایز برای مواقعی که نمی‌خواید انرژی زیادی روی ظاهرتون بذارید، شهرت دارن. گشاد و بی‌قواره مثل پانچو، سوییشرت و تی‌شرت‌های بزرگ. این‌ها تکه‌هایی هستند که برای مواقع تنبلی، که زیاد به ظاهر خودتون اهمیت نمی‌دین، معروفن.

در برابر این ایده‌ی قدیمی که این لباس‌ها فقط برای روزهای بی‌حوصلگی هستن که کاری جز توی تخت موندن انجام نمی‌دین، اورسایز پوشیدن دیگه خلاف خوش پوشش بودن نیست. در واقع یک تکه‌ی اورسایز می‍‎تونه تکمیل کننده‌ی یک استایل خیلی خوب باشه. این روزها عکس‌های زیادی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی،به خصوص اینستاگرام دیده می‌شه. توی این عکس‌ها سلبریتی‌ها رو توی یه سوییشرت بزرگ و گنده می‌بینید. اهمیتی نداره که شباهتی به مدل‌ها ندارید. شما هم می‌تونید از لباس‌های اورسایز استفاده کنید و خوب به نظر بیاید.

۱)خیلی از سایز خودتون دور نشید:

اکثر افراد فکر می‌کنن که اورسایز پوشیدن یعنی خریدن لباس‌هایی که چند سایز از نرمال، بزرگتره. اگر چه این ایده برای بعضی ازلباس‌ها جواب می‌ده اما همیشه کارآیی نداره. فقط ظاهرتون رو باد کرده نشون می‌ده. به هدف اینکه لباس اورسایز داشته باشید دست روی چند سایز برگتر نذارید.

بهتر اینه که لباس‌هایی رو بخرید که با این هدف طراحی شدند که ظاهر اورسایزی داشته باشند. اون‌ها رو می‌تونید تو سایز خودتون انتخاب کنید. اگر می‌خواید لباسی کمی تو تنتون گشاد باشه دو یا سه سایز از سایز همیشگیتون بزرگتر بخرید. برای این کار همیشه قبل از خرید لباس رو امتحان کنید. اینجوری راحت‌تر متوجه می‌شید که چیزی که تو ذهن دارید، تو تنتت می‌مونه یا نه.

۲)از جزئیات غافل نشید:

وقتی لباس گشاد می‌پوشید به یک نکته باید توجه کنید. اینکه در کل استایلتون فقط یک نقطه بارز و تو چشم وجود داشته باشه. در غیر اینصورت به نظر غرق تو کوهی از لباس میاید.

جزئیات نادرست، وقتی اورسایز می‌پوشید، می‌تونه باعث نابودی کل استایلتون بشه. اگر لباس بزرگ و گشادی بپوشید که پارچه‌ی شلوغ و پرطرحی داره حتما توش غرق می‌شید. از جزئیاتی که باعث گنده به نظر رسیدن لباس‌ها می‌شن دوری کنید. به جای این سراغ جزئیات ظریف مثل تور دوزی، لبه های دالبری و گردنبند برید.

۳)حواستون به قدتون باشه:

لباس‌های اورسایز شامل دو دسته می‌شن. بعضی گشادترن اما قد کوتاهتری دارند. بعضی تنگ ترند اما قد بلندی دارند. بسته به فرم بدن و قدتون یکی از اینها برای شما مناسبتره. احتمالا اگر کوتاه قد هستید مورد اول برای شما منایبتره. به همین صورت اگر قد بلندی دارید مورد دوم رو در نظر داشته باشید.

۴)لباس رو داخل شلوار بذارید:

وقتی مطمئن نیستید که لباس اورسایز تو بدنتون خوب نشون داده میشه یا نه، داخل شلوار بذاریدش. اینطوری خوش استایل‌تر به نظر میاید. همچنین این کار کمک می‌کنه که پاهاتون کشیده‌تر به نظر بیاد. پس اگر قد کوتاهی دارید حتما این مورد رو امتحان کنید.

۵)افراط نکنید:

یکی از بزرگترین مشکلها تو اورسایز پوشیدن اینه که لباس‌های خیلی گشاد شما رو بی‌قواره نشون می ‌ن. راحتی به این معنی نیست که شبیه یه توده لباس بشید. با پوشیدن لباسی که تو نقاط مختلف سوراخ داره از این مورد جلوگیری کنید. کار دیگه ای که میتونید انجام بدید پوشیدن لباس اورسایز با تکه دیگه‌ایه که تنگه و فرم بدنتون رو به نمایش می‌ذاره. اما از تاپ‌های این مدلی دوری کنید. چون باعث می‌شه شکل یه جعبه به نظر بیاید. به خصوص اگه بالاتنه‌ی بزرگی دارید.

۶)خلاقیت به خرج بدید:

با توجه به فرم اندام و لباستون تغییراتی ایجاد کنید. مثلا می‌تونید آستینهای تیشرت اورسایزتون رو تا بزنید و کاملا متفاوت دیده بشید. استفاده از چوکر و گردنبدنهای بزرگ برای لباسهایی که یقه شلی دارند کاربرد زیادی داره. اگر احساس میکنید بیش از حد خودمونی پوشیذید از کفش پاشنه باند استفاده کنید. نیازی نیست که کفش خیلی شیک و متفاوتی باشه. به هر ضورت به بهتر شدن استایل و کشیده دیده شدنتون کمک میکنه.

۷)لباس‌های اورسایز رو فرمدار انتخاب کنید:

لباس‌هایی که فرم خاصی ندارند، استایلتون رو بی‌قواره نشون می‌دن. حتی اگر اندام خوبی دارید هم ممکنه این اتفاق بیفته. بنابراین حتما مهمه دقت داشته باشید که لباس مورد نظرتون فرم داشته باشه. از تکه‌های شل که اندامتون رو گرد و بی شکل نشون میدن دوری کنید. چون این مدل لباس‌ها شما رو خیلی بزرگتر از چیزی که هستید نشون میدن.

این فرم می‌تونه چیزهای مختلفی رو شامل بشه.  مثلا پولیورهایی که کلاه دارند. در واقع باید تکه‌هایی از استایلتون چسبان و درست سایز خودتون باشند تا شبیه دریایی از پارچه‌های بی‌کاربرد دیده نشید.

۸)از تایت برای تکمیل استایلتون کمک بگیرید:

تیشرت‌های اورسایز و تایت‌ها جفت بی‌نطیری هستند. این تکه‌ها اصولا به بدن می‌چسبن و تنگ هستند. به علاوه کاملا ظاهر خنثی دارند و تمرکز رو روی قسمت اورسایز لباستون می‌ذارند تا تنها نقطه‌ای باشه که به چشم میاد. از تایت مشکی به همراه تاپ و تیشرت اورسایز استفاده کنید. این استایل با پوشیدن بوت‌های پاشنه دار کامل می‌شه.

می‌تونید برای متفاوت‌تر شدن استایلتون تو جاهای مختلف تایت پارگی ایجاد کنید. از اونجایی که از تیشرت و سوییشرت بلندی استفاده می‌کنید این مورد مشکلی ایجاد نمی‌کنه. اگر احساس کردید لباستون شل و ول مونده، از کمربند برای بهتر شدن استفاده کنید.

۹)حتما دامن رو امتحان کنید:

دامن‌ها برای ست کردن با تاپ‌های اورسایز خیلی به درد میخورن. ظاهر دامن کوتاه به همراه کمر تنگ استایل خوبی براتون به وجود میاره.

این مدل دامن‌ها رو می‌تونید با لباس‌های گشاد بپوشید و لباس رو داخل دامن ببرید. همچنین می‌تونید با روپوش‌های بافت گشاد امتحانش کنید. استایلتون رو با کتونی یا بوتی که توجه رو به قسمت پایین معطوف می‌کنه کامل کنید. ای کار همچنین باعث می‌شه بار از قسمت بالای استایلاتون ورداشته بشه.

۱۰)پارچه و جنس لباس رو با دقت انتخاب کنید:

پارچه  لباس اورسایز می‌تونه به کل استایل نهاییتون رو تغییر بده. موقع انتخاب لباس اورسایز حتما این نکته رو به یاد داشته باشید.

پارجه‌های کلفت و لباس‌های بافتنی شما رو گنده‌تر از چیزی که هستید نشون میدن. پس حتما این لباس‌ها رو با لگ تنگ و یا شلوارهای جذب بپوشید. پارچه‌های نازک و ابریشم پتانسیل این رو دارند که شما رو بی‌قواره نشون بدند. در اینجور موارد می‌تونید از یک کمربند برای بهتر دیده شدن اندامتون استفاده کنید.

2 کامنت

  1. […] به همین خاطر است که استایل اُورسایز رواج پیدا کرده است. این روز ها خانم ها هم مانند آقایان دوست دارند لباس های آزاد تر و راحت تری بپوشند. لباس هایی که مانند پیژامه راحت باشند! استایل اورسایز بهترین انتخاب برای فصل پاییز است […]

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here