بیچون فریز

سگ محبوب اغلب افراد که دائم باید شانه شود. شانه زدن روزانه موهای فر آن ها را صاف و خوش حالت نگه می دارد و دیگر مجبور نیستید هرروز کپه های مو را از روی زمین جمع کنید.

بروکسل گریفون

دو نوع بروکسل گریفون وجود دارد که موی یکی صاف و دیگری فر است. بنابراین موی دولایه دارند و دوبار در سال باید موهایشان را کوتاه کرد. با این حال دسته ای که موی فر دارند معمولا ریزش مو نداشته و تنها زمانی که موهایشان را شانه کنید ریزش می کنید.

چاینیز کرستد

چاینیز کرستد هم در انواع مختلف موجود است، برخی خزهای شخصم داشته و برخی ندارند. دسته خزدار آن ها مانند دسته دیگر چندان ریزش مو ندارند. باید هرازگاهی موی آن ها را شانه کرد و برای دسته بدون مو نیز از کرم های مخصوص استفاده نمود. به طور کلی هردو نوع برای افرادی که از ریزش موی سگ ها خوششان نمی آید مناسب است.

گری هوند ایتالیایی

سگ ایتالیایی گری هوند یکی از سگ هایی است که به نگهداری اندکی نایز داشته، ریزش موی کمی داشته و اصلا لازم نیست مویش را شانه کنید. آن ها موهای بسیار کوتاه داشته و گاهی در زمستان به پتو نیاز دارند تا گرم شوند.

کوموندور

با دیدن این گونه با موهای بلند شاید تصور کنید ریزش موی بسیار زیادی داشته باشد، در حالی که کمترین میزان ریزش مو را داراست. توله های آن موهای نرم و فر دارند که به تدریج به هم چسبیده و تکه تکه می شوند. این موی مخصوص از گاز گرفته شدن توسط گرگ ها پیشگیری می کنند. زیرا این سگ ها در اصل سگ های نگهبان مجارستان بوده اند.

سگ شیر کوچولو (Löwchen)

سگ شیر کوچولو موهای صاف و بلند دارد و ممکن است تصور کنید موهایش ریزش کند، در حالی که تقریبا برای افرادی که آلرژی دارند مناسب است. معمولا موی دور سر و گردن و دم این سگ ها را بلند نگه داشته و قسمت های دیگر را کوتاه می کنند.

پودل

پودل ها (برخلاف اغلب نژادهای دولایه) یک لایه خز دارند که کمتر ریزش می کنند. در حقیقت این سگ ها حساسیت زا نبوده و به همین دلیل در تولید نژادهای حساسیت زدا نقش دارند. چه به دنبال یک سگ کوچک باشید چه بزرگ، تمام انواع پودل ریزش موی اندکی دارند.

سگ شناگر پرتغالی

این گونه انتخاب پیشین اوباما بود زیرا او هم به موی سگ حساسیت داشت. اگرچه موهای بلند آن در صورت شانه نشدن ریزش می کند، اما این ریزش اندک بوده و به راحتی قابل کنترل است. موی آن را اغلب مانند شیر کوتاه می کنند، مثل سگ شیر کوچولو.

سگ بی‌ موی مکزیکی (Xoloitzcuintli)

سگ بی موی مکزیکی در انواع مودار و بی مو وجود دارد، اما هردو ریزش مو نداشته و به مراقبت اندکی نیاز دارند. نژاد بی مو پوست بدون مو دارد که تنها باید به آن روغن زده شود و نژاد مودار تنها باید هرازگاهی حمام شود. هردوی آن ها برای افرادی که به دنبال یک نژاد بی دردسر هستند مناسب می باشد.

یورکشایر تریر

یکی دیگر از نژادهای محبوب که با وجود بدن مودارش ریزش موی اندکی دارد. گرچه موهای بلند آن باید شانه شود اما کمتر ریزش می کند و می توانید آن را در اندازه بلند یا کوتاه نگه دارید. این سگ کوچک به عنوان یک سگ کوچولوی دوست داشتنی محبوب است.

5 کامنت

 1. بله از نظر منم مطلب کامل و مفیدی بود ، وینک نویسنده فوقالعاده ای داره که به قانون کپی رایت احترام گزاشته …
  و یه موضوع خیلی مهم اینه که بیشتر مطالب آرایشی بزارید که امروزه بازارش داغه !! پیشنهاد منه سئو کاره
  الان هم پسر و هم دختر ، از لوازم ارایشی استفاده میکنند ، اگه شما با سایت خوبی که دارین ، در این موضوع بیشتر زوم کنید فیدبک خوبی میگیرید …

  واینکه ممنون میشم ، به یکی از سایتام که دارم روش کار میکنم یه نگاهی بندازید ، و شماهم نظر بدید

  https://mihansab.com

  ممنون وینک

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here