مرحله به مرحله تا وگان شدن

1
1539
وگان شدن

امروز وگانیسم به عنوان یکی از شیوه‌های رایج زندگی در بین افراد شناخته می‌شه و در کل دنیا طرفداران زیادی داره. این روش از زندگی قوانین خاص خودش رو داره و افراد در صورت پیروی از این قوانین می‌تونن، خودشون رو وگان بدونن. در این مقاله، این سبک از زندگی رو بهتون معرفی می‌کنیم و بهتون یاد می‌دیم که قدم‌به‌قدم تا وگان شدن پیش برید و در صورت تمایل این شیوه‌ی زندگی را تجربه کنید.

وگانیسم

وگانیسم

وگانیسم شیوه‌ای از زندگیه که در اون بهره‌جویی از حیوانات برای مصارف انسانی ممنوع هستش. این مصارف ممکنه خوراکی، پوشیدنی و یا آرایشی بهداشتی باشند. برای مثال وگان‌ها از خوردن انواع گوشت گاو، گوسفند، مرغ و ماهی و هر نوع فرآورده‌ی حیوانی همچون لبنیات، تخم مرغ و عسل خودداری می‌کنن و هرگز این محصولات رو نمی خورند.

انواع گوشت

در مورد پوشاک باید بدونید که وگان‌ها هرگز پوشاکی از چرم طبیعی و پوست حیوانات رو نمی‌پوشن و از دشمنای خزهای طبیعی و پالتو پوست‌ها هستن. اون‌ها معتقدند که حیوانات هم درست مثل انسان‌ها موجودات زنده‌ان و هیچ کس اجازه نداره که زندگی اون‌ها رو برای چنین مصارفی ازشون بگیره.

خز طبیعی

این اعتقاد وگان‌ها در خصوص لوازم آرایشی و بهداشتی هم صدق می‌کنه. همون‌طور که می‌دونید خیلی از برندهای آرایشی و بهداشتی محصولاتشون رو روی حیوانات تست می‌کنن و همین مسئله باعث می‌شه که خیلی از حیوانات جون خودشون رو در این راه از دست بدن. وگان‌ها این برندهای آرایشی رو شناسایی می‌کنن و هرگز از اون‌ها رو در زندگی خودشون استفاده نمی‌کنن. محصولات کرولتی‌فری در فرهنگ وگانیسم ارزش زیادی دارن و معمولا در بین وگان‌ها پر طرفدار هستن.

کرولتی فری

مرحله‌ی اول در وگان شدن

اولین مرحله برای رسیدن به این سبک از زندگی مطالعه و کسب آگاهی هستش. شما هرگز بدون داشتن اطلاعات کافی نمی‌تونید یک سبک از زندگی رو در مورد خودتون پیاده‌سازی کنید و اگر این کار رو انجام بدید حتما با مشکلات زیادی مواجه می‌شید. در مورد وگانیسم مطالعه کنید، ویدئوهای آموزشی ببینید و با افراد با تجربه در این زمینه صحبت کنید.

مطالعه

مرحله‌ی دوم در وگان شدن

حالا که یا این سبک از زندگی آشنا شدید و فهمیدید که چه مواد غذایی رو می‌تونید مصرف کنید، چه لباس‌هایی رو می‌تونید بپوشید و از چه لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کنید، در مورد تمام این موارد تحقیق کنید و منابع مورد نیاز خودتون رو بشناسید.

سبزیجات

این مسائله در مورد مواد غذایی اهمیت ویژه‌ای داره. اگر قصد وگان شدن دارید مواد غذایی و ارزش غذایی هر کدام از اون‌ها رو باید بشناسید و تغذیه‌درستی داشته باشید. فراموش نکنید که در وگانیسم شما اصلی‌ترین منابع پروتئین و بسیاری از مواد مغذی موجود در گوشت رو از خوتون می‌گیرید و باید جاگزین‌های مناسبی برای اون‌ها داشته باشید. مشاوره گرفتن از یک پزشک تغذیه و متخصص می‌تونه خیلی مفید و کاربردی باشه و سلامتی جسمی شما را تضمین کنه.

میوه و سبزی

مرحله ی سوم در وگان شدن

بعد از مرتب و منظم شدن وعده‌های غذایی و اصلاح کردن عادت‌های بد غذا خوردن، باید سعی کنید که خواب کافی داشته باشید،ورزش کنید و از نظر روحی و معنوی خودتون رو مدام پرورش بدید. همیشه به خاطر داشته باشید که این شیوه از زندگی ممکنه سخت و طاقت‌فرسا باشه و شما بارها و بارها در این راه وسوسه بشید. شما از خوردن برخی از لذیذترین غذاها محرومید، شاید خیلی از پوشاک مورد علاقتون رو نتونید بپوشید و از برند مورد علاقتون نتونید خرید کنید، اما شما هدف بزرگ‌تری دارید. هدفی که با باورها و اعتقادات شما سازگاره و شما رو به رضایت روحی بالاتری می‌رسونه. بنابراین در مسیری که انتخاب کردید ثابت‌قدم باشید و موانع رو با آرامش و آگاهی پشت سر بگذارید تا به ثبات و آرامشی عمیق دست پیدا کنید و از زندگیتون نهایت لذت رو ببرید.

 

 

 

۱ کامنت

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here