چگونه پیراهن ساده را به طرحدار تبدیل کنیم؟

0
52199

همیشه در کمد لباسهامون، لباسهایی هستن که دیگه خیلی وقته نمی‌پوشیمشون یا از مدلشون خسته شدیم و یا کلا از مد افتادن ولی چون دوسشون داریم و یا تو لجظه‌هایی که خیلی بهمون خوش گدشته و خاطره خوب داریم اون لباس تنمون بوده هنوز دلمون نیومده ازشون دل بکنیم.

هممون تجربشو داریم که میریم خرید و از هیچی خوشمون نمیاد و وقتی داریم با حال پگر برمیگردیم یه دفعه یادمون میفته اگر فلان لباسه این مدلی بود چقدر خوب میشد. این موقع‌ها فقط لازمه اول سریع اون فکری که مثل برق و باد داره از ذهنتون میگذره رو نگهش دارید. بعد یه ذره خلاقیت چاشنی‌اش کنید و خودتونو باور کنید که حتما میتونید ایدتونو عملی کنید. فقط یادتون نره این لباس همونی که سالهاس داشته تو کمد خاک میخورده پس نگران نباشید که یه وقت خراب بشه. حالا تو این مطلب میخوایم چند تا ایده راحت برای شروع با هم ببینیم که جطوری لباسای ساده‌مونو که دیگه جذابیتی برامون ندارنو به طرحدار تبدیل کنیم.

استفاده ار سنگ‌های رنگی و تزیننی

یکی از کارای خیلی راحتو ساده استفاده از سنگهای رنگیه. به راحتی میتونید این سنگها رو از خرازی بگیریدو دست به کار بشید. میتونید به لبه یقه یا سرآستین لباستون بچسیونید یا بدوزید. به رنگ لباستون دقت کنید و سعی کنید تو انتخاب زنگ سنگها جوری انتخاب کنید که هم با رنگ لباستون هماهنگی داشته باشه هم وقتی روی لباس میزارید بهش جلوه بده.

استفاده از مروارید

یکی دیگر از راه‌هایی که به شدت میتونه لباستون رو تغییر بده استفاده از سنگ مرواریده. مرواربد سنگ فوق العاده زیبایی که در عین حال که بسیار ساده‌اس ولی شیک‌ترین تزیین برای یه لباسه. خوبیش اینه که محدودیت سنی هم نداره. آخه بعضی سنگها یا نگین‌ها خیلی مامانبزرگی میکنه لباسو ولی مروارید سنگیه که رو لباس یه دختر ۳ ساله همئنقدر میتونه قشنگ باشه که روی یه لباس خانم میانسال. یه حسن دیگه که داره اینه که سایز و شکل و رنگبندی مختلف داره. اگرچه که رنگ سفید اون یه عنوان رنگ اصلی مروارید شناخته میشه ولی رنگ‌های فانتزی هم روی لباسا قشنگ و جذاب میشه. دیگه این بستگی به سلیقه شما داره که کدومو انتخاب کنید.

استفاده از نوارهای لباس و تیکه پارچه‌های تزیینی

این روزا رو لباسای مختلف قطعا دیدید که برای تزیین از توارهایی با طرح‌های مختلف استفاده میشه. اگر تنوع این نوارها را در مغاره ببینید بدون شک عاشقاشون میشید. از طرح گلهای ریز و درشت گرفته تا طرحای سنتی و نوارهای کتان و تور بافت که هرکدوم وقتی روی لباس قرار میگیرند حس و حال اون لباسو کلا عوض میکنند. بسته به انتحابتون میتونید لباسی رو یه ذره اسپورت و یا مجلسی کنید.

ایجاد طرح با شابلون

این مدل برای سنین تینیجری خیلی طرفدار داره. توجوانا این طرخهای فانتزیو خیلی دوست دارن و به راحتی هم تو مغازه‌های لباس فزوشی پیدا نمیشه. شما خودتون به راحتی میتونید هر شکلی که دوست دارید روی لباساتون با شابلون ایجاد کنید. پیشنهاد وینک به شما اینه که یک بار روی شلوار جینی که نسبتا کهنه شده امتحان کنید. فقظ رنگ پارچه بگیرید که با شستشو پاک نشن.

استفاده از چرم

یکی دیگر از راههایی که میتونید لباسای سادتونو طرحدار کنید استفاده از چرمه. چرم نستب به بقیه راههایی که تا الان گفتیم یه مقدار تخصص بیشتری میخواد. چونکه استفاده از چرم روی هر نوع پارچه‌ای جالب نیست لازمه بدونید چرمو روی چه مدل لباس و پارچه‌ای خرج کنید. و اینکه دوختش روی پارچه نیاز به چرخ خیاطی خاصی داره . پس اگر شرایطشو دارید و یا دوستی دارید که تو این زمینه فعاله حتما ازش کمک بگیرید.

تغییر فرم لباس

در این روش شما بدون اضافه کردن چیزی بر روی لباس، فرم کلی اونو تغییر میدید. مثلا اگر لباس شما آستین بلند است میتونید آستین اونو دربیارید و با یه دوخت ساده به دور حلقه آستین، یک بلوز بدون آستین برای خودتون درست کنید. یا اگر شلوار جینی دارید که کهنه شده و یا پایین اون ساییده شده میتونیو با کوتاه کردن اون یه شلوارک چین خوشگل برا مهمونی یا استفاده روزمره درست کنید.

نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه فقط شامل نقاشی روی لباس نمیشه. بلکه هر نوعه پارچه‌ای رو شامل میشه. کسایی که خیلی به این هنر علاقه دارند، عمدا پارچه ساده برای پرده یا ست آشپزخونه‌شون انتخاب میکنن تا با هنر دست روی اون طراحی کنن. این روزها طراحی به روی مانتو  برای کسایی که سخت پسند هستند بسیار مورد توجه شده. اگر شما خودتون مهارت نقاشی کشیدن دارید که چه بهتر اگر نه، افراد زیادی هستند که سفارش قبول میکنند و طرح دلخواهتون رو بر روی پارچه تقاشی میکنند. البته از آنجایی که هزینه این کار کمی زیاد است ترجیحا رو لباسی باید انجام بشه که ارزش داشته باشه.

 

ایجاد برش روی تی‌شرت

حتما تو کلیپهای مختلفی دیدید کسایی که آموزش میدن چجوری تیشرت‌های قدیمی رو با چندتا برشهای ساده طرح‌دار کنیم. البته این تکنیک فقط روی تی‌شرتهای کهنه و قدیمی نیست که استفاده میشه. طرفدارای این مدل اصلا تا تی‌شرتشونو برش نزنند، نمی پوشند. تو این روش با ایجاد برشهایی که بر روی تی‌شرت داده میشه، سوراخهایی بوجود میاد که تیشرتو جذاب‌تر میکنه. شما میتونید با گره زدن این برشها به یکدیگر طرحهای متفاوتی درست کنید.

استفاده از پارچه‌های نمدی

یکی دیگه از روشهایی که خیلی خیلی سادس و شما به راحتی میتونید روی لباسهاتون اسفاده کنید، پارجه نمدیه. تازگیا به وفور از این پارچه برای کارای فانتزی استفاده میشه. خوبیش اینه هم راحت پیدا میشه و تنوع رنگش خیلی زیاده و هم اینکه به راحتی میتونید با برشهای ساده، طرحهای بامزه درست کنید و روی انواع لباساتون استفاده کنید. سایتهای مختلف وجود دارند که شما میتونید از نمونه کاراشون ایده بگیرید و دست به کار شوید، اگر نه طرح‌های آماده زیادی وجود دارند که میتونید بگیرید و روی لباستون بزنید.

در آخر توصیه ما بهتون اینه همیشه برای اینکه ایده ای را عملی کنید از لباسهای قدیمی‌تر و ارزون قیمت‌تر استفاده کنید تا اگر اشتباهی کردید و یا اون مدلی که دوست داشتید نشد، خیلی دلتون نسوزه. اگر لباس این مدلی ندارید سری به اپلیکیشن وینک بزنید.  تو وینک لباسایی که دوسشون نداشتیم و یا سوغاتی بودن که سایزشون مناسب نیوده و یا فقط یکبار پوشیده شدن به اشتراک گذاشته میشه. جای خوبیه که اگر ایده دارید و لباس مناسب میخواید یه راحتی بتونید پیدا کنید.

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here