۵ راه برای فروش بهتر در وینک

0
1656

تقریبا خیلی از ما کمدهامون پر شده از لباس‌هایی که بلا استفاده هستنن. کمدها به طور میانگین ۱۰۰ تیکه در خودشون لباس جا می‌دن که ۲۲ تاشون هیچ‌وقت استفاده نمی‌شن. یک زن معمولی لباس‌هایی داره که ارزششون حدود ۵ تا ۶ میلیون تومنه که یا اون‌ها را نپوشیده و یا فقط یک‌بار استفاده کرده. دوست دارین کمی کمد خودتون رو خلوت کنین تا بتونین برای فصل جدید خرید کنین؟ می‌گید وضع بده و بودجه‌تون این اجازه رو بهتون نمی‌ده؟ پس به کمدتون نگاه کنین و به فکر فروش چیزهای اضافه‌تون باشین چون مطمئنیم که کسری بودجه‌تون از کمدتون در میاد.

قبل از شروع باید به سه نکته توجه کنین. اول از همه باید بدونین که چه هدفی دارین و چه مقدار پول می خواین بدست بیارین. فهم این موضوع شما را متمرکز می‌کنه تا در صورت لزوم هر چیزی رو که استفاده نمی‌کنین رو در معرض فروش بذارین. دوم این‌که فروش لباس یک شبه اتفاق نمیوفته، حدود یک ماه باید برای این کار وقت بذارین. سوم این‌که چیزهایی رو بفروشین که از اون استفاده نمی‌کنین و دلبستگی نسبت به آن ندارید چرا که حس پشیمونی بعد از فروش آزار دهنده‌ست.

 

تمرکزت رو روی یه بخش از کمدت بذار

این‌که بخوای تمام کمدت رو یه جا بفروشی استرس زیادی داره، پس به طور خاص روی یک بخش تمرکز کن: تابستونی یا زمستونی، کفش، کیف و بقیه چیزها. این کار باعث می‌شه متمرکز باشی رو فروش و سردرگم نشی.

 

زمان کافی برای این کار بذار

ما برای مشاوره، یک بخش از کمد یکی از مشتری‌ها ۳ ساعت زمان گذاشتیم که این شامل ست کردن لباس‌ها نیز بود. برای خودتون مثلا ۳۰ دقیقه زمان بگیرین و ببینین در این مدت چند لباس را می‌تونید آماده فروش کنین. در نظر داشته باشین که این کار بیش‌تر از یک آخر هفته از شما زمان می‌گیره.

 

آماده باشین

کاورهای لباس را روی تخت بگذارین و آن‌ها را به سه دسته تقسیم کنین: تعمیرات، فروش، خیریه.

ممکنه به یک لباس بسیاز زیبا و گران قیمت توی کمدتون  برخورد کنین و ببینین که مثلا یک دکمه‌اش افتاده، پس این باید در قسمت تعمیرات قرار بگیره تا بتونید با رفو کردنش نسبت به فروشش اقدام کنین.

 

با خودت صادق باش

اون دسته از لباس‌هایی که ما نمی‌پوشیم اما تحمل از دست دادنش رو هم نداریم، اینا باید مورد بررسی قرار بگیرن. خاطرات رو نمی‌تونین بپوشین، پس اگر لباسی دارین که در جای خاصی پوشیدید و با اون خاطره دارین، بهتره بجای نگه داشتن اون لباس، دنبال عکس اون شب بگردید.

چقدر از لباستون استفاده کردید؟! اگر لباسی هنوز مارکش کنده نشده این یعنی که دوسش ندارید اون لباس رو. وسایلی که با مارک هستنن زودتر از سایرین فروش می رونن. در وینکبزودی  گزینه ای اضافه می‌شه که مخصوص لباس‌های با مارکه و به شما اجازه میده تا اون‌ها رو گران‌تر از اجناس دست دو بفروشین.

 

از فروش فصلی غافل نشو

کت و جوراب در ماه‌های زمستون فروش بالایی در وینک دارن. وسایل تابستونی هم در فروردین فروش بالایی دارند. لباس‌هایی مثل جین ، تیشرت، تاپ و مانتو هم تقریبا در تمام فصول سال، فروش بالایی دارند.

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here