۷ افسانه در مورد شستن لباس و خشک شویی

1
1816

در این پست می‌خوایم در مورد باورهای غلط در بین مردم در مورد خشک‌شویی صحبت کنیم. این‌که این باورها از کجا بوجود میان یک بحثه و اینکه چرا فراگیر می‌شه و مردم اون‌ها را باور می‌کنن بحث دیگه‌ای. در این مقاله علاوه بر نحوه صحیح نگه‌داری از البسه، توضیح می‌دیم که در صورت عدم رعایت چه مشکلاتی به وجود میاد.

 

شست و شوی لباس بعد از هر بار استفاده

شست و شوی بیش از حد لباس‌ها و یا شستن یک لباس وقتی که واقعا کثیف نیست یه اشتباه فاحشه. پس اولین قدم اینه که این تعادل را بتونیم رعایت کنیم. برای مصرف بهینه بهتره از ماشین لباس‌شویی بین ۱۱ شب تا ۶ صبح استفاده شه. همچنین امروزه ماشین‌ لباس‌شویی‌های دارای برچسب مصرف انرژی هستن تا مشتریان بتونن انتخاب صحیحی داشته باشن. اینو به یاد داشته باش که لباس‌های ورزشی و لباس زیر باید هر بار بعد از استفاده شسته شه، سایر لباس‌ها ولی بعد از کثیف شدن‌شون.

 

خشک‌شویی؛ کمک به حفظ الیاف پارچه‌های لباس

در حقیقت خشک‌شویی به صورت همیشگی الزامی نیست. توصیه می‌شه همیشه برچسب‌های روی لباس‌ها رو بخونید. ممکنه در بعضی از موارد مثل زمانی که روی اون علامت عدم خشک‌شویی باشه به جای افزایش طول عمرشون باعث آسیب رسوندن به لباس‌ها شه. .شست و شوی لباس‌ها به صورت معمول به بهتر ماندن اون کمک می‌کنه.

استفاده از نرم‌کننده واجبه. بی شک استفاده از نرم‌کننده‌ی لباس، باعث ازبین رفتن کرک و زبری لباس می‌شه و به حفظ ظاهر اون کمک می‌کنه.

هر چیزی که از حریر و ابریشمه باید خشک‌شویی شه. حریر، ابریشم و پلی استر به عنوان پارچه‌هایی شناخته می‌شن که باید خشک‌شویی شن اما معمولا می‌شه اون‌ها را با ماشین لباس‌شویی نیز شست و شو کرد. در این گونه موارد نیز مجددا بهتره به برچسب‌های پشت پارچه دقت شه.

 

اگر لباس‌ها را در ماشین لباس‌شویی بشوییم آب میرن.

این جمله‌ی درستی نیست. در اصل شما هر لباسی را که بخواین می‌تونین با ماشین لباس‌شویی بشورید. فقط قبل از شست و شو باید به برچسب‌های پشت لباس دقت شه تا با دما و مواد مناسب شسته شن و بعد از شست و شو بجای تکوندن لباس برای تسریع در خشک شدن، اون‌ها را در هوای باز قرار بدید.

 

آویزون کردن لباس‌ها برای خشک شدنشون بهترین راهه

همیشه برچسب‌های روی لباس‌تون را بررسی کنید. اگه روی اون نوشته شده که برای خشک شدن اون‌ها را پهن کنید، پس باید از آویزون کردن اون‌ها جدا خودداری کنید. خشک کردن لباس با ماشین خشک کن هم ممکنه باعث گره خوردن بافت های پارچه بشه.

اگر لباس‌ها رو با ماشین خشک کن خشک می‌کنین، پیشنهاد می‌کنیم که اون‌ها را تا خشک شدن کامل رها نکنید و نم‌دار اونا رو جمع کنین تا رطوبت‌شون به تدریج تبخیر شه.

 

سوتین به  ماشین لباس شویی آسیب نمی‌زنه

در واقع باید بگیم که آسیب می‌زنه. براساس تحقیقات اخیر عمر ماشین‌های لباس‌شویی حدود ۷ ساله، که این عدد ممکنه به دلیل شست و شوی سوتین و گیر کردن اون در بین ماشین لباس شویی که باعث آسیب رسوندن به اونا می‌شه کاهش بده.

باید برای افزایش طول عمر ماشین لباس‌شویی خودتون این یک قلم را با دست بشورید. این موضوع در مورد ماشین‌های خشک کن لباس هم صدق می‌کنه، چرا که بندهای سوتین بین بدنه دستگاه گیر می‌کنه و علاوه بر کاهش عمر دستگاه، به لباس هم آسیب می‌زنه.

 

 

 

 

۱ کامنت

ارسال کامنت

Please enter your comment!
Please enter your name here